Wydział Informatyki i Zarządzania

Wydział Informatyki i Zarządzania jest najstarszym wydziałem naszej uczelni. Dzięki wieloletniej tradycji w kształceniu specjalistów oraz dopasowaniu oferty dydaktycznej do potrzeb firm, jesteśmy spokojni o sytuację naszych studentów na rynku pracy.

Studenci informatyki to przyszli pracownicy sektora IT, który jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki, przez co firmy prześcigają się w walce o naszych najlepszych absolwentów.

Uczelnia od roku akademickiego 2015/2016 będzie nauczać według nowego programu opracowanego wraz z firmami (m.in. Transition Technologies, GFT, AMG.net/Atos Polska, Microsoft, Wastelands Interactive, Unit9, MakoLab, CISCO), który odpowiada na potrzeby rynku pracy.

Dlaczego warto wybrać informatykę na naszej uczelni?
 • Najbardziej rozpoznawalna i ceniona wśród pracodawców szkoła informatyczna w województwie
 • Powstała z myślą o Informatyce i od 18 lat jest to dla nas kierunek wiodący
 • Dzięki umowom partnerskim i dostosowaniu planów zajęć, wraz z ukończeniem naszej szkoły uzyskuje się cenione certyfikaty firm: Microsoft i CISCO
 • Ze względu na zacieśnienie współpracy z firmami partnerskimi oferujemy też bezpłatne szkolenia z zakresu miękkich i twardych kompetencji (IBM, XEROX)
 • Wykwalifikowana kadra, wykładająca również na największych uniwersytetach i politechnikach (Łódź, Poznań, Wrocław), ponadto specjaliści z firm partnerskich jako wykładowcy
 • Ze względu na zapotrzebowanie na informatyków oraz wysoki poziom kształcenia nasi studenci często zaczynają pracę, płatne praktyki i staże już po pierwszym roku studiów. Z informacji naszego Akademickiego Biura Karier wynika iż zarobki informatyków w branży IT zaczynają się od kwoty ok. 3000 zł netto (co oczywiście zależy od firmy i obowiązków, ale często jest to kwota zarabiana już na STAŻU) i rosną wraz z umiejętnościami i doświadczeniem
 • Jako jedyni w Polsce mamy salę komputerową z oprogramowaniem firmy ESKO- lidera branży opakowań z drukiem fleksograficznym.
 • Stale dokonujemy zmian w planach zajęć, by wiedza wyniesiona z naszej uczelni odpowiadała wymogom pracodawców ale również zainteresowaniom naszych studentów (Projektowanie Gier, Programowanie, Sztuczna Inteligencja)
 • Stypendia motywacyjne dla najlepszych studentów
 • Należymy do Łódzkiego Klastra Gier Gamedev, współpracujemy z największymi firmami branży IT w Polsce i na świecie (na przykład: IBM, Microsoft, Accenture, GFT, Unit9, Ericpol, Tom Tom. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź zakładkę partnerzy.)
 • Na terenie naszego kampusu znajduje się: monitorowany parking; basen; akademik; siłownia; Centrum rehabilitacji i kosmetologii
 • Mieścimy się 10 minut od centrum miasta, przy jednej z głównych, dobrze skomunikowanych ulic: Rzgowska 17a
 • Jeśli chcesz założyć własną firmę- mamy na to idealne miejsce- Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Tu specjaliści doradzą jak założyć startup i pomogą zaplanować Twój biznes! (link na dole artykułu)

Studenci Zarządzania są kształceni pod kierunkiem zatrudnienia na stanowiskach specjalistów i menedżerów w firmach, instytucjach administracji państwowej i bezpieczeństwa publicznego, organizacjach, itd. Prężnie działające na naszej uczelni Studenckie Forum Business Centre Club organizując szkolenia, eventy oraz gale jest najlepszym dowodem na to, że teoria i praktyka w takiej dziedzinie jak zarządzanie, mogą iść ze sobą w parze.

Dlaczego warto wybrać zarządzanie na naszej uczelni?
 • Na naszym kampusie mieści się Łódzki Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, w którym możesz prowadzić firmę bez ZUS
 • Firmy współpracujące z naszą uczelnią stale poszukują studentów i absolwentów tego kierunku
 • Mamy doskonałą ofertę szkoleń dla kierunku Zarządzanie. Są to szkolenia zewnętrzne oraz wewnętrzne (organizowane przez AIP lub przy okazji eventów uczelnianych)
 • Doświadczona kadra
 • Współpraca uczelni z jednostkami takimi jak: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Center Club, Business Link,
 • Zarządzanie na WSIU pozwala na podjęcie zatrudnienia na stanowiskach specjalistów i menedżerów w firmach, instytucjach administracji państwowej i bezpieczeństwa publicznego, organizacjach pozarządowych itd.
 • Ukończenie studiów zapewnia również kwalifikacje niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej

Osobom zainteresowanym założeniem własnej działalności proponujemy zapoznanie się z ofertą naszego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (AIP). AIP to praktyczna szkoła prowadzenia biznesu dla start-upów. Umożliwia przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach , bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. To miejsce spełnienia marzeń młodych przedsiębiorców o prowadzeniu biznesu.

Kierunki studiów

 • Informatyka I stopnia,
 • Informatyka II stopnia,
 • Zarządzanie

Co mówią o nas partnerzy?

Co roku na łódzkim rynku pracy zwiększa się zapotrzebowanie na fachowców z branży IT. Od samego początku istnienia naszej firmy zdawaliśmy sobie z tego sprawę i podejmowaliśmy kroki mające na celu wsparcie Uczelni wyższych w prowadzeniu zajęć, stąd też duże zaangażowanie Transition Technologies we współpracę z łódzkimi uczelniami. Prowadzimy laboratoria i wykłady, wspieramy inicjatywy studenckie, współorganizujemy Łódzki Test dla Informatyków. Co roku bierzemy udział w Akademickich Targach Pracy, na których mamy okazję do bezpośredniego kontaktu ze studentami. Najlepsi zapraszani są do wzięcia udziału w rekrutacji w ramach Programu Praktyk Letnich zaJAVkA, po których część z nich pozostaje z nami na dużej, jako nasi pracownicy (...) - Marcin Wilczura Manager for R&D Department Transition Technologies S.A.

 

Firmy borykają się z zapełnieniem otwartych wakatów, ponieważ rynek nie dostarcza odpowiedniej ilości wykwalifikowanych studentów i absolwentów. Stąd też duże zaangażowanie naszej firmy we współpracę z Uczelniami i opracowywanie wspólnego programu nauczania, gdzie nacisk kładziemy na to co niezbędne w przyszłej pracy, poszerzając teorię o praktyczne umiejętności (…) – Adam Zuzański Szef departamentu szkoleń w GFT Polska

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim w województwie łódzkim. Profesjonalna kadra dydaktyczna oraz współpraca z przedsiębiorcami w ramach inicjatyw klastrowych ŁARR S.A.: Łódzkim Klastrze Gamedev i Klastrze Innowacji Budowlanych BOAT pozwala władzom uczelni na dopasowanie programu kształcenia do potrzeb rynku pracy. Jako instytucja otoczenia biznesu wpierająca rozwój przedsiębiorczości chętnie bierzemy czynny udział w wydarzeniach organizowanych na uczelni takich jak Dzień IT i ID oraz Akademickich Targach Pracy. Przemysław Andrzejak- Prezes Zarządu, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 

 

Przydatne linki